SK CZ

Maca peruánska – zdroj regenerácie a harmónie

Pridané: 2.9.2015 22:23:13 Počet zobrazení: 4503

02 September 2015

Juhoamerická rastlina maca peruánska (Lepidium peruvianum) je v poslednej dobe predmetom živého záujmu ako zdravotníkov, tak ľudí preferujúcich prírodné liečebné metódy a prípravky. A niet divu. Maca je rastlina skutočne podivuhodná. Jej koreň, ktorý sa používa, totiž vykazuje podobné nutričné hodnoty ako základné zložky potravy, ktorými sa živí prevažná časť svetovej populácie: Je rovnako výživná ako napríklad ryža alebo pšenica.

Maca peruánska – zdroj regenerácie a harmónie

Maca sa hodí do kaše, do palaciniek i do piva
Čerstvý koreň sa v peruánskych Andách tradične používa pečený či varený. Môže sa z nej variť sladká kaša s mliekom alebo džem, pridáva sa k zeleninovým zmesiam. Usušený a rozomletý slúži ako múka k výrobe pečiva a palaciniek, a pokiaľ macu necháte fermentovať, môžete si z nej – opäť po vzore indiánov – vyrobiť i jemné pivo.

Nielen vyživuje, ale tiež lieči a posilňuje
Koreň macy sa niekedy nazýva „peruánsky ženšen", a to preto, že obsahuje neobvykle vysoké množstvo liečebne hodnotných látok. Nájdeme v ňom napríklad draslík, horčík, selén, železo, jód, meď, zinok, mastné kyseliny, cukry a bielkoviny. Veľmi dôležitý je aj obsah para-metoxybenzyl izokyanátu, čo je látka pôsobiaca ako afrodiziakum.

Prepotrebná harmónia získaná z macy
Jedna vec je u macy obzvlášť príjemná: Táto rastlina totiž dokáže nielen stimulovať, ale tiež harmonizovať. Vďaka tomu, že všetky tie najrôznejšie prospešné látky obsahuje v ideálnom pomere, môže zaistiť pocit harmónie, pohody a vyváženosti. To sa týka nielen stavu duševného, ale i telesného, a platí to aj v sexuálnej oblasti. Vyladí vám organizmus tak, že bude podávať väčší výkon a pritom nebude vyčerpaný, ale naopak osviežený.

Ľudia západnej civilizácie väčšinou nedôverčivo krútia hlavou, ale keď potom prírodný prostriedok vyskúšajú, zostanú mu roky verní. Veľmi dobré výsledky v tomto ohľade vykazuje napríklad prípravok ktorý nájdete na tomto odkaze: MACA, na ktorý je mnoho nadšených referencií.

Vyskúšajte ho tiež ;-) 

 

Maca peruánska a jej účinky

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info