SK CZ

Skvelý kotvičník zemný zaradený medzi superpotraviny!

Pridané: 2.9.2015 22:03:12 Počet zobrazení: 2017

02 September 2015

Tak ako sa popredná reštaurácia snaží získať aspoň nejakú tú michelinskú hviezdičku, tak sa rôzne potraviny, nápoje a bylinky snažia byť zaradené medzi superpotraviny. Je to vec prestíže, je to jasné uznanie kvality a prospešnosti. To, že sa medzi superpotraviny zaraďuje napríklad známa liečivá rastlina ženšen, to asi prekvapí málokoho, ale že sa do tejto elitnej skupiny dostal i nenápadný kotvičník zemný (Tribulus terrestris), to už tak samozrejme nie je. Keď sa však na kotvičník pozrieme bližšie, zistíme, že jeho členstvo v „klube superpotravín“ je oprávnené.

Skvelý kotvičník zemný zaradený medzi superpotraviny!

Kotvičník: Čo obsahuje, ako účinkuje
Výpočet zdraviu prospešných chemických látok, ktoré rastlinka kotvičník obsahuje, je veľmi dlhý. Medzi tie najvýznamnejšie patria bez sporu steroidné saponíny (pomáhajú pri všemožných poruchách reprodukčných orgánov – neplodnosť mužov i žien, znížené sexuálne libido, problémy menopauzy atď.). Ďalej by sme v kotvičníku našli významné zastúpenie flavonoidov a fytosterolov, alkaloidov, lignanov a mastných kyselín. Tieto látky pôsobia antimikrobiálne, antifungálne a antioxidačne, pôsobí ako ochrana pred poškodením vnútorných orgánov pri stretnutí s kadmiom, ďalej boli zistené účinky hypotenzívne, diuretické a antidiabetické.

 

Prečo teda kotvičník nie je viac využívaný ?
Popravde povedané, v orientálnej medicíne je využívaný a má skvelé výsledky. Západná medicína, tzv. „moderná", ho však ešte začína objavovať. Medzi prvé takéto „lastovičky" patrí napríklad TRIBULUS od firmy KIWU WUKI, vyskúšaný a overený preparát dostupný za veľmi priateľskú cenu.

 

Pri rozumnom užívaní je kotvičník bezpečný a užitočný
Existuje množstvo štúdií, ktoré jasne preukazujú prospešnosť užívania kotvičníka. Ojedinele sa objavili aj prípady alergickej reakcie na túto rastlinu, a preto je potrebné byť pri užívaní tejto rastliny rozumný. Pokiaľ sa budete riadiť podľa odporúčaní, ktoré sú uvedené na obale potravinového doplnku, môžete kotvičník, túto novo objavenú superpotravinu, s radosťou užívať i vy.

 

Skvelý kotvičník zemný zaradený medzi superpotraviny!

Diskusia

(0 komentárov)
Žiadne komentáre

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info